Home > Α. Ο. ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ > 16.03.2008 Σε κρίση(;) το Καλαμάκι


Τάσεις αυτοχειρίας εμφανίζει τις τελευταίες αγωνιστικές το Καλαμάκι, το οποίο λησμονώντας (;) το καλό αγωνιστικό πρόσωπο που έδειξε σε όλο το πρωτάθλημα βάλθηκε να… αναστήσει και άλλες ομάδες μετά τον Αστέρα Αγίου Δημητρίου. Σειρά είχε η ομάδα της Τερψιθέας η οποία δεν είχε γευθεί τη χαρά της νίκης στη Β΄ φάση του πρωταθλήματος. Οι γείτονες κέρδισαν (56 – 48) δύσκολα και δίκαια, αφού το Καλαμάκι έκανε τα πάντα για να χάσει. Οι προσωπικές εκλάμψεις δεν συνέβαλαν ώστε το σύνολο της Κατερίνας Χατζηδάκη να δικαιώσει έστω ότι αγωνίζονταν εντός έδρας.
Τα δεκάλεπτα: 13 – 11, 13 17 (26 – 28 ημιχ.) 08 – 08 και 14 – 20. 
Διαιτητές: Μαγγωνάκης , Σταθόπουλος 
ΚΑΛΑΜΑΚΙ (Χατζηδάκη, Κασσοπούλου): Σωτηρίου 2, Καναβούρα 8(2), Νικητίδου 5, Κωλλέτη 1, Κωτσάκη 4, Γιακείμη, Μαρίνου 13(1), Παυλοπούλου 15(1), 
ΤΕΡΨΙΘΕΑ (Παπασπυριδάκος): Κρασσά 11(1), Τζώρτζη, Χάλαρη, Σταυροπούλου, Ισχυροπούλου 2, Χρυσάνθη, Καπινιάρη 4, Αλεξοπούλου 10, Κωσταρά 2, Μπασιαδάκη Ι. 17(3), Μπασιαδάκη Σ. 10, Τσαπρούνη

Στους άλλους αγώνες ο Κρόνος πήρε το ντέρμπι με τον Ατρόμητο και φαίνεται εξαιρετικά δύσκολο αν όχι αδύνατο να χάσει την άνοδο στην Α2, η Μάνδρα κέρδισε στον πόντο τον Πειραϊκό και οι Κυρίαρχοι κυριάρχησαν στην έδρα του Φοίνικα.
Την ερχόμενη Κυριακή, 23 Μαρτίου, το πρόγραμμα έχει ως εξής: ΓΑΣ Μάνδρας – Κυρίαρχοι, Φοίνικας Πειρ. – Ατρόμητος, Πειραϊκός - Καλαμάκι και Κρόνος – Τερψιθέα.

 Η βαθμολογία σε 10 αγώνες 

1.  Κρόνος  Αγ. Δημ.    645 - 382 10 - 0    20
-------------------------------------------------
2.  Ατρόμητος              726 - 491  8 - 2    18
3.  Κυρίαρχοι               624 - 507  8 - 2    18
4.  Καλαμάκι               536 - 601   4 - 6    14
5.  ΓΑΣ Μάνδρας         496 - 568   4 - 6    14 
6.  Πειραϊκός               475 - 597   3 - 7    13
7.  Φοίνικας  Πειρ.        441 - 642  2 - 8    12
8.  Τερψιθέα                446 – 601  1 - 9   11

Συνοπτικά τα αποτελέσματα: 
ΚΡΟΝΟΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 53-45 (27-21)
Διαιτητές:
Θεολόγη, Λεοντιάδης 
ΚΡΟΝΟΣ (Χατζηδάκης, Κότσυφα): Ευαγγελίδη, Τσαγγαράκη, Βροχίδου 6, Μουζούκη, Κωνσταντίνου 9(2), Βλάχου 16(1), Τσιοπούλου 5, Πλαβούκου 12, Γεβοντιάν 5(1), Μπότου, Σκουλίκα, Δουκάκη
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Κίτσος, Νικολουδάκος): Ρώκα 1, Δρακοπούλου, Μοσχονά, Σαλπέα 15(2), Ηλιοπούλου 4, Χατζηνικολάου 7, Αρχοντάκη 10, Αθανασίου 5(1), Ζεβαχιργιάν 3

ΓΑΣ ΜΑΝΔΡΑΣ - ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ 56-55(20-26)
Διαιτητές:
Ντζαμάρας, Γερουλάνος
ΓΑΣ ΜΑΝΔΡΑΣ (Διολέτης): Καραπαναγιώτη 6(2), Τακίδη 7(2), Καμπόλη 9, Ραμαντάνη 7(1), Τσίρμπα Σουσ. 12(2), Χαλατσιάδη 15, Διαμαντοπούλου, Σωτηρίου 
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ (Κόμης, Διαλυνάς): Ξηρογιάννη 6, Τουρνατζή 4, Καβαδία 7(1), Καρακλή 12(2), Παπακωνσταντίνου 2, Χατζηχαραλάμπους, Τσαχάλη 8(2), Εξουζίδου 16(4)

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. – ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ 38-68(14-37
Διαιτητές:
Αρφαρά, Φασόλης
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ (Κατσίγρας): Βράκα Μ. 6, Βορλόκα, Σταθάκη, Λαουλάκου 15(1), Ζαχαροπούλου 2, Γκατζέλη, Κασιδιάρη 12(2), Τσότρα 5, Κωστάκη
ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ (Λειβάδης): Κωνσταντοπούλου 10, Δελώτη 5(1), Λοίζου Αλ. 16(3), Καστανιουδάκη 3(1), Καρέλλα 9, Λιοντή 11, Μάντη, Ξύλου, Ψωράκη 2, Μιχαήλου 12

*Τα αποτελέσματα στον άλλο όμιλο: Ελληνικό – Αστέρας Αγ. Δημ. 57 - 33, Φάρος –Ιωνικός Νικ. 58 - 45, Προοδευτική – Πορφύρας 43 - 53, Ευρυάλη – Πέρα 39 - 35 (30 - 30)
Την ερχόμενη Κυριακή, 23 Μαρτίου, το πρόγραμμα έχει ως εξής: Αστέρας Αγ. Δημ. – Φάρος, Ιωνικός Νικ. – Προοδευτική, Πέρα – Ελληνικό, Ευρυάλη –Πορφύρας

 Η βαθμολογία σε 10 αγώνες

1.  Πορφύρας              494 - 435    8 - 2     18
2.  Φάρος                   521 - 419    7 - 3      17
3.  Ελληνικό               460 - 417    7 - 3      17
4. Ιωνικός Νικ.            494 - 457    6 - 4      16
5.  Αστέρας Αγ. Δημ.  435 - 463    5 - 5      15
6.  Προοδευτική          408 - 446   3 - 7       13
7.  Ευρυάλη               403 - 485    2 - 8      12
8.  Πέρα                    383 - 468    2 - 8      12

ΕΛΛΗΝΙΚΟ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. 57-33(19-12) 
Διαιτητές:
Τσιλιώνης, Νεστορίδης
ΕΛΛΗΝΙΚΟ (Κουκουζέλης): Αργυροπούλου 4, Λιβανού Ισμ. 8, Ταμπή 13(1), Ψυχογιού, Βασιλάτου 15(3), Νικηφόρου 5(1), Λισκεντάϊ, Σπυροπούλου 12
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Δοντάς, Μανώλας): Ταγαρούλια 6, Ράσκου 6, Τσέργα 13(1), Ιωάννου 3(1), Μωυσιάδου, Βελουδίου, Μπαρκονίκου 1, Κουζήλου 4

ΦΑΡΟΣ -ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚ. 58-45(29-20) 
Διαιτητές:
Μέλης, Γαρδέλης
ΦΑΡΟΣ (Μελέτης) : Εμμανουηλίδου 8(1), Χατζηχαραλαμπίδου 7, Νεαρχάκου 3, Οικονομίδη 15(1), Γιαννοπούλου 4, Αρατσοπούλου 19, Ρίζου 2, Νταγιούκλα, Μπιλίνη Α., Βρούσιο
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚ. (Γεωργάκης): Κύρκο, Πάτρωνα 8, Αρβανίτη 8(1), Σαμιώτη 5, Κάρλε 14(3), Θεοφίλου, Κοττάκη 4(1), Παπαστεφανάτου , Λειβαδά 6

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ - ΠΟΡΦΥΡΑΣ 43-53(23-29)
Διαιτητές:
Ντζαμάρας, Μπερσίμης
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Κλαδούχος): Καστρινού 15(4), Λεντούδη, Γκαράτσα 5, Καλπαδάκη 15(3), Μαρκαντωνάτου, Κλαδούχου 6, Μπελεχρή 2
ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Δέδε): Μαυροδάκου, Κάππου, Βροχίδου 11(3), Αλφιέρη Σ. 8, Δημακογιάννη 3, Κοντοδιού 20(2), Σαρίκου 11, Αλφιέρη Ν., Ζαχαρίου, Σπυρή, Βασιλείου

ΕΥΡΥΑΑΛΗ - ΠΕΡΑ 39 – 35 (30 – 30 κανονικός αγώνας) (16 – 14ημιχρ.)
Διαιτητές:
Νεστορίδης, Μπερσίμης
ΕΥΡΥΑΛΗ (Φελεκίδης): Γκίκα 6, Δαγτζή, Γαλιατσάτου Α. 12(2), Ηλιοπούλου 3(1), Παππά, Σαραφίδου 8(1), Αντωνοπούλου 2, Διδαγγέλου 6, Κόττου 2
ΠΕΡΑ (Πούγγουρας): Πετροπούλου 4, Αλεξάνδρου 8, Λάππα, Σωτηροπούλου 6, Αργέντου 2, Καρυδάκη 12, Θεοχάρη 3, Καβάσμι



ΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ
ΡΟΣΤΕΡ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑΣ ΟΜΑΔΑΣ 2007 2008
05.10.2008 - Ρεπετισιόν για το Καλαμάκι στο κύπελλο
27.09.2008 - Στη μνήμη της Αγγελικής Λιανού
30.03.2008 - Χάρισε τη νίκη απλόχερα το Καλαμάκι
23.03.2008 - Και δεύτερη νίκη το Καλαμάκι επί του Πειραϊκού (61 - 54)
02.03.2008 - Βαριά ήττα για το αγνώριστο Καλαμάκι
01.03.2008 - Έχασαν οι κορασίδες μεγάλη ευκαιρία
24.02.2008 - Η χυδαιότητα του κυρίου (;) προέδρου
ΑΡΧΕΙΟ ΕΓΓΡΑΦΩΝ 2008
ΑΡΧΕΙΟ ΕΓΓΡΑΦΩΝ 2007
ΑΡΧΕΙΟ ΕΓΓΡΑΦΩΝ 2006
ΑΡΧΕΙΟ ΕΓΓΡΑΦΩΝ 2005
ΑΡΧΕΙΟ ΕΓΓΡΑΦΩΝ 2004
Created by Hellas Internet